Ostre jak brzytwa – piły stołowe tarczowe

Ostre jak brzytwa – piły stołowe tarczowe

Inżynieria produkcyjna, zakłady pracy czy warsztaty wszelkiego rodzaju trudno sobie dzisiaj wyobrazić bez nowoczesnych urządzeń. Piły stołowe gwarantują one precyzyjną i szybką, a przy tym bezpieczną dla pracownika obróbkę metali i tworzyw sztucznych.

Piły stołowe

piły stołowe służące do cięcia materiałówAby umożliwić maksymalną efektywność pracy, przecinarki tarczowe muszą być zbudowane z solidnych, wysokiej jakości materiałów zapewniających stabilną konstrukcję. Niezbędna jest również możliwość pracy z tarczami o różnej średnicy oraz pod różnymi kątami, pozwalającymi nadawać obrabianemu materiałowi określone kształty.

Wysoka precyzja osiągana jest dodatkowo dzięki wykorzystaniu półautomatycznych bądź automatycznych maszyn. Można za ich pomocą wykonywać pojedyncze cięcia bądź też serię o określonych parametrach bez każdorazowej kalibracji ustawień – jeżeli zapewnione są tego rodzaju dodatki.

Charakterystyka pił stołowych

Piły te są na tyle wytrzymałe, że mogą przecinać różne materiały: od twardych tworzyw sztucznych aż po stal, aluminium i miedź. Pozwala to na piłowanie rur i profili, a nawet prace w warsztatach czy przedsiębiorstwach montażowo-budowlanych.

Dzięki niebywałej wytrzymałości i jakości materiałów stosowanych przy konstrukcji mogą one służyć długimi latami do bezpiecznej, w pełni funkcjonalnej pracy. Niektóre modele są również szybsze niż przecinarki taśmowe, które choć służą do podobnych celów, mogą zapewnić mniejszą efektywność pracy.

Zastosowanie pił stołowych

Niezależnie jednak od prędkości, piły te stosowane są zarówno w małych przedsiębiorstwach, jak i dużych zakładach, których produkcja roczna sięga okrągłych liczb. Nie ma również znaczenia doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.  Dlaczego? Półautomatyczne i automatyczne maszyny kierowane są za pomocą panelu sterowania. Znajdują się na nim przyciski odpowiedzialne za określone zadania i wystarczy krótkie przeszkolenie, aby pracownik zdolny był do podjęcia pracy.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu w przemyśle i prostocie obsługi piły tarczowe idealnie nadają się do pracy, w których konieczne jest wykorzystanie dużej siły. Jednocześnie pozwalają na zachowanie precyzji, aby wycięte elementy idealnie do siebie pasowały. Piły stołowe to niezbędne elementy w każdym zakładzie pracy, dlatego warto skorzystać z propozycji firmy Bonar i zakupić dobre jakościową narzędzia, które posłużą nam na długie lata.

Comments are closed.