Przecinarki – rodzaje i zastosowanie. Jak wybrać odpowiednią?

Przecinarki – rodzaje i zastosowanie. Jak wybrać odpowiednią?

Profesjonalne przecinarki to niezawodne urządzenia, które doskonale sprawdzą się przy precyzyjnym przycinaniu różnego rodzaju materiałów. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, należy zwrócić uwagę nie tylko na dobranie odpowiednich ostrzy do ciętego materiału, ale również na wiele innych elementów.

Przecinarki rodzaje

Do wyboru są przecinarki ręczne, których mprzecinarki - rodzaje, na zdjęciu przecinarka tarczowaechanizm oparty jest na specjalnym kole tnącym. Ich największym atutem jest przystępna cena oraz to, że nie wymagają bezpośredniego podłączenia do zasilania elektrycznego. Przy cięciu nie wytwarza się duża ilość pyłu, dlatego też urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się w przypadku cięcia płytek i glazury. Do wyboru są także urządzenia elektryczne, które z kolei wyposażone są w silnik wprawiający w ruch tarczę. Tego typu przecinarki umożliwiają cięcie materiałów o dużych rozmiarach. Nowością na rynku są przecinarki spalinowe, które także nie wymagają podłączenia do prądu, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa można skorzystać poza warsztatem.

Szerokie zastosowanie

Producenci mogą pochwalić się bardzo szeroką ofertą przecinarek, które przeznaczone są do pracy z wieloma różnymi materiałami. Do użytku prywatnego doskonale sprawdzą się przecinarki uniwersalne, które wyposażone są wielofunkcyjne ostrza. Urządzenia tego typu bez problemu poradzą sobie z wieloma różnymi materiałami. Wyróżnić można także przecinarki do drewna, które najczęściej występują w postaci narzędzi stołowych. Dzięki takiej konstrukcji nie powinno być żadnych problemów nawet z cięciem dość dużych elementów drewnianych. Wśród profesjonalnych ekip budowlanych dużym zainteresowaniem cieszą się przecinarki do metalu, które dzięki specjalnemu stelażowi są w stanie zapewnić idealną stabilizację podczas pracy. Na półkach sklepowych znaleźć można także przecinarki do styropianu, glazury, rur i asfaltu.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządne przecinarki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i rodzaj zastosowanych ostrzy. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się przecinarki tarczowe, w których to ostrza napędzane są za pomocą specjalnego łańcucha. To właśnie tego typu urządzenia można spotkać na placach budowy. Osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie niespotykaną precyzję cięć, powinny jak najszybciej postawić na przecinarki taśmowe. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach wyposażonych w specjalny brzeszczot tnący i niezawodny system elektroniczny. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają przecinarki wodne. Ich największym atutem jest oczywiście chłodzenie wodą, dzięki czemu raz na zawsze można zapomnieć o przegrzewaniu się sprzętu. Na samym końcu warto wspomnieć o przecinarkach plazmowych, które podczas pracy wykorzystuje plazmę, a dokładniej mówiąc, prąd o wysokim natężeniu. Plazmowe przecinarki są dość uniwersalnym sprzętem, który doskonale sprawdzi się przy wielu różnych materiałach. Dla osób, które nie znają się na przecinarkach, najlepszym wyborem są oczywiście markowe urządzenia od renomowanych producentów, np. marki Bomar.

Comments are closed.