System modułowy barier bezpieczeństwa Secureflex – dlaczego warto wybrać?

System modułowy barier bezpieczeństwa Secureflex – dlaczego warto wybrać?

Secureflex to niezawodny system modułowy barier bezpieczeństwa, dzięki któremu można liczyć na bardzo szybką i bezproblemową konfigurację. W dużej mierze to właśnie dzięki modułowej konstrukcji praktycznie każda maszyna (szlifierka, przecinarka, szczotkownica) może być wyposażona w specjalne ogrodzenie ochronne.

Dlaczego warto?

Narzędzia obróbcze narażone są na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, dlatego też tym bardziej warto odpowiednio zabezpieczyć stanowisko pracy. W zadaniu tym pomóc mogą właśnie nowoczesne systemy barier. Warto wyraźnie zaznaczyć, że systemy bezpieczeństwa Secureflex znacząco zwiększają bezpieczeństwo nie tylko maszyn, ale również pracowników. Konfiguracja systemu jest bardzo intuicyjna i szybka. Bariery bezpieczeństwa można dopasować indywidualnie do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. System Secureflex wbrew pozorom doskonale sprawdzi się nie tylko na hali produkcyjnej, ale również w warsztacie.

Najważniejsze elementy systemu Secureflex

Systemy bezpieczeństwa Secureflex dostępne są w kilku wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od indywidualnych potrzeb do każdego zamawianego zestawu można dopasować wybrane elementy drzwiowe (w wersji prawej albo lewej). W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można idealnie dopasować dany system do linii produkcyjnej. Jeżeli chodzi o wysokość to system Secureflex posiada dwie standardowe podstawy: 1,600 i 2,000 mm. Warto wspomnieć również o tym, że większość elementów można indywidualnie modyfikować. Ogrodzenia ochronne maszyn zaprojektowane zostały w taki sposób, aby personel miał dostęp do punktów serwisowych maszyn i linii produkcyjnych.

Jakie korzyści?

Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem systemów bezpieczeństwa Secureflex jest to, że bez problemu można połączyć moduły o różnych wysokościach. Aby wybrać odpowiednią wysokość ogrodzeń ochronnych warto zwrócić uwagę nie tylko na wymagania poszczególnych urządzeń, ale również na warunki otoczenia. Połączenia poszczególnych modułów można dokonać nie tylko w linii prostej, ale również pod kątem 90 i 45 stopni. Ogrodzenia ochronne maszyn wyróżniają się również oryginalnym i nowoczesnym designem. Bariery bezpieczeństwa nie wymagają wykańczania. Łatwy jest oczywiście nie tylko sam montaż, ale również demontaż. W razie potrzeby można w wygodny sposób wymienić wybrane elementy.

Podsumowanie

Ogrodzenia ochronne Secureflex to bardzo precyzyjne urządzenia, dzięki którym można stworzyć bezpieczne stanowiska pracy. Pamiętać należy o tym, że każde stanowisko należy indywidualnie zaprojektować, a bariery ochronne muszą być zamontowane w stosownej odległości. Osoby, które nie wiedzą jakie bariery wybrać do ochrony maszyn powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na ocenę zagrożeń oraz na pozostałe czynniki, które występuje w danym zakładzie produkcyjnym. Najlepiej skorzystać z usług firm, które oferują nie tylko fachowe doradztwo, ale również błyskawiczną dostawę, instalację oraz serwis.

Przeczytaj także: Problemy podczas eksploatacji piły taśmowej do drewna – porady. 


Comments are closed.